Farma Naděje - Domov zachráněných bytostí

Vybráno: 1 781 Kč
Cíl: 20 000 Kč

Farma Naděje Dobrovítov chce ukázat tzv. hospodářská zvířata v jiném prostředí než v jakém jsou pro nás „produkována“. Chce odhlédnout od anonymních chovů stovek, tisíců, miliónů, které jsou pro nás pouze čísla, položky a chce nám ukázat jednotlivce - jejich individuality, osobnosti a způsoby chování v takřka přirozeném prostředí. Chce nám ukázat, že se nemusíme podílet na jejich utrpení.

Přispějte procenty z nákupu v 343 obchodech

Zaplatíte pouze cenu objednaného zboží. Nezaplatíte ani korunu navíc

Jak to všechno začalo

Tento projekt vlastně odstartovaly sociální sítě. Díky nim jsme se dozvěděli o podobných azylech (Farm Sanctuaries), které ve světě vznikají a fungují už déle než 40 let. Bylo pro nás milým překvapením, že existují útulky nejen pro psy a kočky, ale také pro tzv. hospodářská zvířata, která se v prožívání lásky, radosti i bolesti nijak neliší od našich domácích mazlíčků. Prasata jsou prý dokonce chytřejší než psi, krávy jsou pečlivé a starostlivé mámy a utvářejí mezi sebou přátelství na celý život a slepice jsou velcí mazlíci.

Chtěli jsme ukázat i dalším lidem, že zvířata, kterým jsme dali nálepku hospodářská, nám mohou nabídnout mnohem víc než jen kus žvance, a tak jsme na FB založili stránku a vyzvali všechny, kteří by se rádi jakýmkoli způsobem podíleli na vytvoření podobného azylu i u nás. Postupně se dalo dohromady několik lidí, pro které se Farma Naděje stala srdeční záležitostí a smyslem života.


Proč to děláme?

 • Hlavním cílem projektu Farma Naděje je pomoc hospodářským zvířatům, zachráněným z nevyhovujících podmínek, která jinak často končí na jatkách. 
 • Formou přednášek (přímo na farmě nebo také ve školách a v rámci různých akcí) bude veřejnost seznamovat s problematikou chovu hospodářských zvířat a možností změny – přechodu na etický životní styl.
 • Osvěta v oblasti zacházení s hospodářskými zvířaty a dopadu konzumace živočišných produktů na zdraví a životní prostředí
 • Zprostředkování kontaktu lidí s hospodářskými zvířaty, aby měli možnost poznat je z jiné stránky – jako cítící a inteligentní tvory
 • Zvýšení povědomí o potřebách hospodářských zvířat
 • Podpora práv hospodářských zvířat na zlepšení jejich životních podmínek a prevence týrání (institucionální reformy)
 • Informování veřejnosti o možnostech rostlinného stravování a etického způsobu života

Útulky pro opuštěné psy, kočky či záchranné stanice pro volně žijící zvířata už dávno nejsou ničím neobvyklým. Azyly pro tzv. hospodářská zvířata ale v České republice oficiálně neexistují, a to chce Farma Naděje změnit. Hospodářská zvířata jsou totiž nejpočetnější skupinou zvířat chovaných v zajetí a také nejvíce ohroženou špatným zacházením, jak ze strany zaměstnanců ve velkochovech či na jatkách, tak špatnými životními podmínkami. V případě, že se podaří nějaké týrání odhalit, prokázat a zvíře odebrat, většinou jej není kam umístit, a tak je zvíře často odvezeno na jatka. 


Koho u nás najdete?

„Těmto zvířatům chceme poskytnout bezpečný a láskyplný domov na farmě, případně jim najít domov tam, kde o ně bude postaráno bez rizika, že je někdo zabije pro maso či kůži“. Samozřejmě co by to bylo za farmu bez psa a kočky, proto jsou naše prostory k dispozici i týraným psům a kočkám.

Rádi bychom Vás moc požádali o příspěvek, abychom Farmu Naděje - Dobrovítov dostavěli. V jejích prostorách (spolu se všemi zachráněnými zvířaty) bychom Vás pak rádi přivítali a ukázali Vám jinou cestu, než na kterou jsme všichni zvyklí. 


Co nám ještě zbývá?

 • Přestavění a dovybavení karantény, která bude sloužit pro nově příchozí, než se budou moci začlenit mezi ostatní zvířátka do skupiny na louku.
 • Zimní stáj ze slámy, kam by se vešla všechna zvířátka společně.
 • Výběhy pro prasátka s bahništěm a domky.
 • Nové přístřešky a odpočívadla, více prolejzaček hlavně pro kozy.


Farma Naděje Dobrovítov vzniká na pozemku o celkové rozloze 2,6 hektaru v obci Dobrovítov nedaleko měst Čáslav a Kutná Hora. Zde jsme vše začali budovat od základu na holé louce, tedy spíše poli. :) Na farmě, která zatím vypadá trošku jako staveniště, ale má, myslíme, krásnou duši, jsou zatím dva stálí lidští obyvatelé, kterým vypomáhají dobrovolníci.

Autor projektu: Farma Naděje (http://farmanadeje.cz/)

Jsme nezisková organizace Farma Naděje, z. s., která vznikla 23. března 2015. Chceme vytvořit místo pro týraná zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek a skrze jejich příběhy měnit vnímání a smýšlení lidí o bytostech, kterým jsme dali nálepku "hospodářská". Chceme lidem vlastním pozitivním příkladem ukázat, že se dá žít a hlavně prosperovat bez toho, abychom se podíleli na utrpení a zabíjení jiných živých tvorů.

Aktuality

Ovečka z rezidence bude na Farmě Naděje

Z Prahy do Dobrovítova přibyla neplánovaně další zachráněná bytůstka ❤️

Mrkněte, jak si zvířátka užívají pohodu pod novou pergolou

Naše provizorní pergola se bohužel návalem větru a deště před nedávnem utrhla a tak jsme museli přijít na nové řešení.

Z polívky do výběhu. Na Farmě Naděje žijí dobrovolníci v jurtě a zachraňují zvířata z jatek

„Když ubližujeme zvířatům, ubližujeme někomu slabšímu, bezbrannějšímu, proto jsem se rozhodla jim pomáhat.“ Marie spoluzaložila Farmu Naděje, kde zachraňuje hlavně hospodářská zvířata, která by jinak nejspíš skončila na jatkách.

Příspěvky na tento projekt

44,43 Kč za nákup na Vivre.cz
Klara B.
před 24 dny
19,2 Kč za nákup na Dedoles.cz
Zákazník
před 24 dny
163,58 Kč za nákup na ChefParade.cz
Zákazník
před 27 dny
26,72 Kč za nákup na NOTINO.cz
Klara B.
před 3 měsíci
19,29 Kč za nákup na Decathlon.cz
Zákazník
před 3 měsíci

Proč jste projekt podpořili?

O zvířátka se starají s láskou

Petr B.
před 5 měsíci
nákup na FotoŠkoda.cz

Tzv. hospodarska zvirata u sposty lidi stoji na okraji zajmu. Je skvele, kdyz lide dokazi podporit opustene nebo tyrane psy a kocky. Preji, aby byli brzy schopni udelat to same i pro slepice, kravy, ovce, atd.

Erika K.
před 8 měsíci
nákup na NOTINO.cz

Vyprávějí úžasné příběhy zachráněných zvířátek, tak ať je zachráněných zvířátek i příběhů více :o)

Petr B.
před 8 měsíci
nákup na Zubni-Kartacek.cz

Držím palce :o)

Petr B.
před 10 měsíci