Za pár let nebude do Afriky za čím jezdit, říká přední světový fotograf zvířat

7.6.2018
Fotil žraloky i největší kočkovité šelmy. Afrika se stala jeho vášní, byl v ní už více než stokrát. „Za poslední roky se strašně změnila. Tam, kde před lety byly stáda a smečky, jsou teď už jen jedinci. Brzy už lva, levharta nebo třeba slona ve volné přírodě nenajdeme,” varuje fotograf Richard Jaroněk.

Během svých expedic si získal renomé jednoho z nejlepších fotografů zvířat na světě. Vystavuje, píše knihy a na besedách popisuje své zážitky. „Za ta léta je jich opravdu hodně a párkrát to bylo skutečně na hraně,” směje se. „Třeba když si člověk s přáteli dá v táboře trochu vína, usne, a když se vzbudí, leží vedle něj lev, který mezitím obrátil celý tábor naruby,” vzpomíná. (zdroj)


Spoustu dalších vtipných historek, ale i odborných komentářů Richarda Jaroňka najdete ve videu.


Přispějte ZDARMA každým Nákupem v oblíbených obchodech a pomozme společně zachránit slony v Africe s organizací Save-Elephants.

Aktivujte si doplněk do prohlížeče, který bude dobré skutky hlídat za vás !

Žijící sloni vřele děkují

Pomozte nákupy DIVOKÝM ZVÍŘATŮM zachránit život

Vybráno: 1 937 Kč
Cíl: 100 000 Kč

Starší

Arthur Sniegon - Lovec pytláků slonů

Česká televize odvysílala ve svém pořadu Gejzír reportáž o Arthurovi a projektech Save-Elephants. Na záznam se můžete podívat online.

Novější

Film "Zde jsou sloni": Úvod

Konečně světlo světa spatřil dlouho odkládaný film, který Arthur před lety v Africe natáčel.

Film "Zde jsou sloni": Příběh první – Blátem Srdcem Afriky

V minulých dvou týdnech, během deseti premiérových promítání po celém Česku-Slovensku, vidělo náš film Zde jsou sloni přes 1000 lidí. Nyní se Arthurův film po jednotlivých kapitolách i s anglickými titulky začne pravidelně zjevovat na internetu a doufáme, že osloví další tisíce lidí, kterým není lhostejné, co se v Africe s přírodou právě teď děje.

Film "Zde jsou sloni": Příběh druhý - Živý prales Odzala

Zážitky se slony a další divočinou v národním parku Odzala-Kokoua v Kongu, očima a objektivem Arthura, jsou směsicí rajských dojmů a momentů s krutou realitou přetrvávajícího pytláctví.