Film "Zde jsou sloni": Příběh osmý až patnáctý

9.11.2018
Úchvatná dobrodružná výprava třineckého rodáka do africké divočiny. Snímek nabízí velmi exkluzivní náhled na problematiku spojenou s vyhlazováním slonů za účelem byznysu se slonovinou. Na první pohled se zdá být boj proti chladnokrevným pytlákům ztracen. Arthur F. Sniegon se však rozhodl postavit těmto zločincům. Stovky kilometrů se brodí blátem, pouští, vodou nebo pralesem, aby zachraňoval nevinné tvory naší úžasné planety.

"Zde jsou sloni": Příběh osmý - Uspávání Obrů

"Zde jsou sloni": Příběh devátý - Ti zlí

Hleďte, jak vypadá korupce a absence výkonu práva v té nejbrutálnější podobě. Další díl filmu „Zde jsou sloni“ odhaluje rozsah a hloubku ilegálního (i legálního!) obchodu s kly a životy slonů v jižním Kamerunu nedaleko UNESCO rezervace Dja. Děkuji organizaci LAGA (EAGLE Network) za tipy a spolupráci při oné návštěvě oblasti v roce 2013. Podařilo se další zatčení (jako ve 4. dílu) nebo jsem odjížděl s nepořízenou?

"Zde jsou sloni": Příběh desátý: Mezi svými

Pohleďte, jaká zdánlivá idylka panovala na březích Čadského jezera (z čadské strany) ve společnosti mírumilovných savanových slonů a jak se tito obři přizpůsobili životu ve vyprahlém Sahelu.

"Zde jsou sloni": Příběh jedenáctý - Když v Čadu prší (1.část)

Návrat do Čadu a národního parku Zakouma v období deštů je jako cesta do nového světa. S nedávno ještě na prach vyprahlou krajinou nemá toto zelené moře zdánlivě nic společného. Tento díl filmu "Zde jsou sloni" vám ukáže první pokus o cyklo-hlídku v parku, zatčené pytláky a následnou misi do nebezpečného čadského pohraničí po stopách málo známých sloních populací.

"Zde jsou sloni": Příběh jedenáctý - Když v Čadu prší (2.část)

Jak se Arthur učil za pochodu jezdit na motorce a jaké zdravotní neduhy ho přiměly ochutnat domorodý výluh ze sloního trusu? V dalším pokračování filmu Zde jsou sloni se to dozvíte.

"Zde jsou sloni": Příběh dvanáctý - Země nezemě

Demokratickou republikou Kongo (DRC) a Středoafrickou republikou (CAR) na kole a kamionu s uprchlíky se Arthur vydal další cestu za slony a za pytláky. Setkal se s opakovaně s rebely Seleka, kteří toho času ovládali CAR. Přežil a navíc si tento úsek cesty velice užil.

"Zde jsou sloni": Příběh třináctý - Sangha, aneb Kam ani bicykl nemůže

"Zde jsou sloni": Příběh čtrnáctý - Co tě nezabije to tě posílí

Pokračování filmu Zde jsou sloni opět kombinuje bicykl a kajak a Arthur dostane tentokrát pořádně do těla. Na konžském a gabonském pobřeží je ale za to odměněn blízkými pozorováními plavajícího slona, hrochů, mořských želv i delfínů. A během celé roční výpravy se právě zde nejvíce přiblíží smrti... 

"Zde jsou sloni": Příběh patnáctý

Přispějte ZDARMA každým Nákupem v oblíbených obchodech a pomozme společně zachránit slony v Africe s organizací Save-Elephants.

Aktivujte si doplněk do prohlížeče, který bude dobré skutky hlídat za vás !

Žijící sloni vřele děkují

Pomozte nákupy DIVOKÝM ZVÍŘATŮM zachránit život

Vybráno: 2 122 Kč
Cíl: 100 000 Kč

Starší

Film "Zde jsou sloni": Příběh sedmý - Žít a zemřít v Zakouma

Národní park Zakouma v Čadu je dnes díky profesionální ochraně ze strany African Parks rájem pro savanové druhy v Čadu. Ještě před deseti lety tomu ale bylo úplně jinak. Podívejte se v dalším příběhu filmu Zde jsou sloni na lidi, kteří tamní přírodu chrání. A v období sucha se tam zajeďte podívat sami!

Film "Zde jsou sloni": Příběh šestý - Slůně Max

Šestý příběh filmu „Zde jsou sloni“ přináší svědectví o monstrózním masakru téměř stovky savanových slonů v Čadu a také o záchranné akci na pomoc slonímu sirotkovi.

Film "Zde jsou sloni": Příběh pátý - Na sever!

Jak vypadá venkov Středoafrické republiky - země, o jejíž existenci většina lidí ani neví?